„Czytanie Łączy” Cała Polska Czyta Dzieciom

Z okazji XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie Łączy” organizowanego przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, dnia 7 czerwca o godz. 10.00 już po raz trzeci odbyło się przed naszą biblioteką czytanie dla przedszkolaków.
Udział w spotkaniu wzięły dzieci z Przedszkola nr 1 im. „Chatka Puchatka”, Przedszkole nr 2 im. „Misia Uszatka” oraz dzieci z zerówki mieszczącej się w Szkole Podstawowej nr 1 w Trzemesznie.
W tym roku postanowiliśmy przybliżyć przedszkolakom twórczość Jana Brzechwy, a zaproszeni goście wśród których znalazły się babcie, dziadkowie, rodzice oraz uczniowie czytali dzieciom wiersze tego autora.
Wśród gości znaleźli się:
Pani Irena Karczewska czytała wiersz pt.: „Tańcowała igła z nitką”,
Pan Włodzimierz Losik czytał wiersz pt.: „Krasnoludki”,
Pani Małgorzata Van Brenk z synem Oktawianem Jasudowiczem czytali wiersz pt.: „Leń”, Pani Anna Golińska czytała wiersz pt.: ” Na wyspach Bergamutach”, Pan Piotr Talaga czytał wiersz pt.: „Kaczka – dziwaczka”,
Pani Izabela Szydłowska czytała wiersz pt.: „Kto z kim przestaje”
oraz Kamila Wąsowicz i Dominik Witek czytali wiersz pt.: „Kokoszka – Smakoszka”.
W drugiej części spotkania działający przy naszej bibliotece Klub Najmłodszych Przyjaciół Książek w składzie Maja Ś.,Hania, Maja D., Oliwia, Julia, Antosia, Klaudia B., Laura, Klaudia K., Paulina oraz Kornelia przedstawiły wiersz pt.: „Na straganie”.
Wprowadzając widownie w klimat wiersza i zdrowego stylu życia na zakończenie klubowicze zaprosili wszystkie dzieci do wspólnej zabawy przy piosence „Witaminki”.
Dziękujemy wszystkim gościom za wspaniałe przeczytanie wierszy oraz talent aktorski.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.