8 maja Dzień Bibliotekarza

Już po raz 34. obchodzimy dziś Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek, trwający od 8 do 15 maja.

W związku z tym faktem odwiedzili nas przemili goście z przedszkola „Razem Być” w Wymysłowie oraz z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Trzemesznie.

Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca w bibliotece i jak korzystać z jej zasobów. Z zainteresowaniem wysłuchały bajki „Kicia Kocia w bibliotece” oraz „Najwyższa na świecie wieża z książek”.

Na pamiątkę wizyty każdy przedszkolak wyszedł z kartą czytelnika, natomiast nam dzieci pozostawiły własnoręcznie wykonane laurki i prace. Dziękujemy i do zobaczenia!