16 maja 2024 r. w Bibliotece Publicznej w Trzemesznie odbyło się spotkanie z Małgorzatą Flis, która maluje zarówno obrazy jak i ilustracje do książek dla dzieci, podręczników i wydawnictw muzycznych.

Ilustratorka spotkała się z dziećmi z klas drugich ze Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Trzemesznie. W trakcie warsztatów dzieci odgadywały zagadki rysunkowe.

Pani Małgorzata opowiedziała o swojej pracy, rysowała ilustracje do znanych książek. Dzieci natomiast tworzyły ilustracje do własnej legendy oraz do książki, której bohaterem było zwierzątko.

Powstały piękne prace, które pani Małgorzata Flis wraz z uczestnikami z pasją omówiła przy wspólnym stole, nie szczędząc pochwał. Na zakończenie można było zdobyć autograf w książce z ilustracjami naszej gościni.

Prace ilustratorki oraz dzieci można podziwiać w holu biblioteki.