Twórczość po sąsiedzku

W zbiorach biblioteki pojawiły się nowe pozycje książkowe, których autorzy pochodzą z okolicznych miast.

Gniezno reprezentuje Irmina Kosmala z debiutancką powieścią pt.: „Złuda”.

Książka, sytuuje się na pograniczu kilku gatunków, z których dominującym jest dramat psychologiczny z elementami pogłębionej refleksji filozoficznej. Przeznaczona jest dla Czytelnika w wieku 18+„, Biblioteka.gniezno.pl. (25 maja 2020). Czy wiedzieliście że… w debiutancka powieść Irminy Kosmali powstawała 14 lat, online: Czy wiedzieliście że… w debiutancka powieść Irminy Kosmali powstawała 14 lat – Biblioteka Gniezno

Pochodzący z Kłecka redaktor naczelny Zeszytów Poetyckich, wiceprezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Poznaniu Dawid Jung z opowieścią o Gnieźnie zatytułowaną „Glosy”, w której poezja przeplata się z prozą. Jak pisze autor :

Gnieźnianki (wiersze o tematyce gnieźnieńskiej lub w Gnieźnie stworzone), choć nie zajmują w mojej twórczości pozycji dominującej, postanowiłem zebrać je w całość i przyjrzeć się ich własnej historii, która stała się częścią mnie pod koniec XX w. przywierając na długie lata, kształtując w jakiś sposób apetyt na resztę życia.

Drugim tytułem tegoż autora są „Legendy królewskiego miasta”, w którym poznamy ponad 30 legend o mieście Kłecko, m.in.: „O założeniu Kłecka” czy :” O świętej winorośli i wojciechowym kamieniu”.